Když se podíváme na souhvězdí, vidíme, že se pohybují, stejně jako Měsíc a ostatní planety, v průběhu každého jednotlivého dne, zcela jinak. Měsíc potom v poměru k zvířetníkovým souhvězdím vytváří určité konstelace, které jsou buďto příznivé na růst a vývoj rostlin, které pěstujeme, anebo naopak už méně příznivé a bylo by pro nás velice výhodné, pokud bychom tyto kosmické vlivy pochopili a dokázali je náležitě využít pro pěstování ovoce a zeleniny na naší zahrádce.

Angrešt

Mnohdy má člověk dojem, že například měsíc duben nedostojí svému jménu. Je to dáno tím, že se třeba setkají tři horké planety, světelná souhvězdí a čtyři teplé trigony. Potom nemá Merkur naprosto  žádnou šanci přinést potřebnou vlhkost počasí.  Když už přijde takovéto období, v bio-zemědělství této době říkají dny květu, je to velice příznivý čas pro roubování ovocných stromů když plodí, kromě  období jejich výsadby. Zrovna tak je vhodné v tento čas se věnovat roubování kvetoucích keřů, též ve dnech květu, mimo období jejich výsadby.

Záhon

Tento čas je také velice vhodný pro regulaci hlemýžďů na zahradě. V tomto období se vlivem příznivých kosmických konstelací snižuje v rostlinách množství jejich mízy a šťávy, proto se vřele doporučuje stříhání ovocných stromů, vinné révy a živých plotů, sekání a štípání dřeva, řez větví, ale i hnojení luk, pastvin a rovněž rostlin, které plodí ovoce. Zrovna tak květiny, které jsou určené pro sušení a jsou trhané ve dnech květu, si zachovají plnou svítivost svých barev.  Jsou-li trhané v jiných dnech, tak brzy vyblednou. Pěstujeme-li nějaké olejnaté rostliny, jsou též nejvýnosnější ve sklizni ve dnech květu. Pro zeleninu jako jsou brokolice a květák je to také to nejvhodnější období sklizně. Jestli plánujete prořezávání vrbových řízků na ploty a živý plot, je vhodné se do toho pustit ve dnech květu, mimo sezónu výsadby, aby se zabránilo nadměrnému úniku šťávy z rostliny.