Když je vše drahé, v některých věcech se zkrátka musíme uskromnit. Jedná se o nákupy, které nejsou tak úplně nutné, jako například móda. Pokud si však na stylu potrpíte, ale vaše peněženka odmítá spolupracovat, nezbývá, než si poradit jinak. S trochou kreativity jde přece vše.

stylové lodičky

Móda je jako kruh

Móda se možná vyvíjí, v jistých oblastech však více připomíná kruh, kdy se po čase vrací do módy věci, které se nosily kdysi dříve. Ačkoliv nejspíš v šatníku neuchováváte věci staré dvacet let, jsou takoví, kteří ano. Babičky, dědečkové, či maminky, zkrátka lidé, kteří vyrůstali v dobách, kdy se k věcem zacházelo s úctou, a šetřily se. Právě v jejich šatnících můžete narazit na poklady, které oni už nejspíš dávno nenosí, a pouze z podstaty své povahy je odmítají vyhodit. Přitom jsou to například věci, které se zrovna do módy vrací. A toho je třeba využít. A pokud umíte trošku zacházet se šicím strojem, můžete si je snadno sami upravit.

staré hodinky

Znuděné šaty

Někteří lidé rádi obměňují svůj šatník, a ačkoliv některé věci oblékli sotva párkrát, brzy je prodávají za nižší cenu na internetových bazarech. Kromě společenských šatů, které se hodí nosit jen jednou, jsou tu k nalezení trička, kalhoty, bundy, či dokonce minimálně nošené boty. Zde můžete nakupovat trendy kousky za pár korun, a kromě peněženky tak šetříte i peníze. Pokud však dáváte přednost osobní zkušenosti, není od věci navštívit second hand. Ačkoliv se může zdát, že je to pro sociální slabší, opak je pravdou. Mnohdy zde naleznete kousky, které jinde neseženete, například z ciziny, či šité na míru, a kromě sebe potěšíte i svoji peněženku. Nemluvě o tom, že i vy se podobným způsobem můžete zbavit věcí, které už nosit nebudete, a to buď je nabídnout do second handu, kde za ně však dostanete jen symbolickou sumičku, či je zkusit prodávat na internetu, ale zase s tím, že chvíli potrvá, než si najdou nového majitele.