Pár desítek let zpátky se nikdo moc nehrnul do srovnání chrupu do správné linie, pokud to nebylo vysloveně nutné. Ono mít železo v puse a ještě tak viditelně, bylo celkem bráno jako handicap. Ty doby jsou již dávno pryč, a kdo ví, kdy přišel tento zlom. Je to ale dobře, protože je zde naděje pro všechny, kteří s tímto problémem zápasili. Dnes můžeme boj křivým zubům vyhlásit v každém věku a kdykoliv. Přirozeně má to své postupy, ale na druhou stranu je i dostatečný výběr. Jen to není handicap, ale spíš nějaký moderní trend. Díky tomu se objevují nejen jiné metody, ale i provedení. U dospělých léčba může trvat o poznání déle, než u dětí, což ovšem není divu. Zde do léčby zasahuje tak trochu věk a to, že organismus se již nevyvíjí. Nicméně zubní specialisté se nezaleknou ani této skutečnosti.

zubařské křeslo s nástroji

První kroky vedou k zubnímu lékaři

Konzultace je velmi důležitá. Především, když již je naplněná věková hranice a je třeba zajistit všechno správně. Nejen aby byla dobrá hygiena, ale nevyskytovaly se například záněty dásní atd. Poté již nic nebrání tomu se vydat za specialistou, který bude rovnání zubů provádět. Například rovnátka Praha petrortho.cz mají několik řešitelných návrhů. Vše začne vyšetřením, posouzením a správnými otisky chrupu, kde lékaři uvidí v odlitku, tak chrup vypadá. Jeho postavení rozhodne o dalších postupech.

otisky zubů jsou součástí léčby

  • Snímací rovnátka
    Známé drátky, které se pomalu utahují, nejsou jedinou možnou formou. U dospělých jedinců je ještě další možnost a to jsou také snímací, ale neviditelná rovnátka. Jsou velmi efektivní ve svých výsledcích a navíc skutečně nejsou vidět. Nijak nepřekáží v běžných činnostech, což je přirozeně velmi příjemné.
  • Fixní rovnátka
    U nás v České republice jsou prozatím asi nejpoužívanější cestou k rovnání zubů. Jsou efektivní a cenově dostupné pro každého. Přirozeně i zde můžeme jít s dobou, a když se někomu nelíbí jen dráty, tak si může nechat vyrobit barevné zámečky. Což uvítají spíš děti. Pro dospělé je diskrétnější volba v podobě keramických zámků, což není tak na pohled nápadné.

Volba je přirozeně individuální a doporučením od specialisty se mnohé rozhodne na místě.