Portál České centrály cestovního ruchu se nazývá Kudy z nudy. Jeho posláním je podpora domácího cestovního ruchu. Tento portál nabízí komplexní nabídku pro každého cestovatele.

Když se na portál podíváte, zjistíte, že se můžete inspirovat tipy na výlety a dovolené po celé České republiky. Prezentovaná nabídka uspokojí rodiny, mladé lidi, romantiky.

Měsíční návštěvnost portálu je 2 miliony návštěv. Projekt má samozřejmě také své facebookovou verzi.

svetřík na košili

Hlavní kategorie jsou tyto:


  • Co chcete dělat?

  • Kam pojedete?

  • Kalendář akcí

  • Výlety

  • Plánovač výletů

věci na cestování

Co chcete dělat – vyberete si v podkategoriích, zda chcete navštívit památky, přírodu, jde Vám o sport nebo zda vyhledáváte gastroturistiku.

Kam pojedete – zde specifikujete turistický region. Pozor turistické regiony nejsou kraje.

Kalendář akcí – zde najdete aktuální akce v oblasti hudebních počinů, výstav, společenských akcí, akcí pro děti, historické a vojenské akce, gastroeventy a další.

Výlety – každý m jiné preference a Vy si můžete vybrat, například výlety za poznáním, výlety pro děti, pěšky po Česku, kolem po Česku, hrady a zámky, za památkami Unesco a další.

Plánovač výletů – interaktivní mapa, která slouží jako rozcestník.

Na stránkách najdete nejen informace o zajímavých tipech na výlet, ale také odkazy na ubytování, informace o kulturních počinech, množství zajímavých článků a mnoho jiných užitečných informací.

Portál není ovšem jedinečný jen v tom případě, že se chcete vydat na cesty, ale také pokud se chcete o opravdu zajímavých místech České republiky něco dozvědět a jakým způsobem jsou jednotlivá místa nabízena turistům. Portál může být užitečným výukovým doplňkem pro žáky, kteří si například potřebují udělat projekt nebo referát do školy. Určitě si tento odkaz do záložek oblíbených webových stránek. Uvidíte, že se to bude hodit.