Pokud jste někde někdy zadali svůj email, buďte si na sto procent jisti, že dříve nebo později se vám čas od času objeví ve vaší schránce email:
 
„Ahoj, jmenuju se Tomáš a jsem podnikatel, na téhle stránce jsem si vydělal už desítky tisíc, jsou to fakt rychlý prachy, nechceš si sednout a probrat to se mnou? RYCHLÝ PRACHY ŘÍKÁM!“
 pozor spam
Nebo naopak vás někdo oslovil přímo a vůbec se s vámi nebavil, rovnou vás posadil k virtuálnímu stolu a napsal něco jako:
 
„Tak hele, sedni si a přečti si to, mám tady připravený transfer s tisíci euro a chci pořádného chlapa, co to roztočí!“
 
Musím vás zklamat. Byť někteří doufali, že stránky a lidé, co tam jsou, opravdu slouží vyššímu blahu a jen tak rozhazují peníze, protože prostě proč ne, tak se omlouvám, ale žádná věc jako peníze zadarmo nebo peníze rychle neexistuje, aniž byste začali prodávat kokain na rohu ulice vedle mateřské školky. Většinou se jedná o scam, který z vás chce pouze vytřískat peníze. ALE co se stane, když na ten scam odpovíte? Co se stane, když se zaregistrujete na stránce, která se jmenuje asi takto QUICK MONEY MAKER (dejte tam náhodné pořadí, vždycky něco vyjde), případně vyměňte quick za easy, protože každý ví, že prachy nejdou rychle, ale lehko.
 
Odpověď na takový spam? Více spamu, to je jasné, ale vyzkoušeli jsme pro vás, co to znamená, zaregistrovat se na takové stránce. Kromě ještě více spamu to znamená zároveň věci jako převod peněz na váš nově vzniklý účet, protože každý byznys nezačal na koruně, nekonečno videí, které točí naprosto neznámí lidé, kteří sice vypadají důvěryhodně, ale vy jim rozhodně nevěřte a taky hrozné zjištění, že s tisíci korunou to opravdu nepůjde.
 malování dopisů
Zkusili jste někdy a projeli jste? Naletěli jste? Nevadí, každý někdy klopýtne. Hlavně to nesvádějte na náhodu a přestaňte s tím. Raději se podívejte po profesionálech, kteří opravdu ví, co dělají!