Máte v plánu navštívit Prahu a přemýšlíte o vhodném ubytování? Nemusíte zbytečně platit za drahé hotely a penziony, jejichž ceny jsou takřka nejvyšší v republice, zkuste se poohlédnout po některé z ubytoven, které jsou vybudovány z bytů v panelovém sídlišti. Nejsou to tedy klasické přízemní, špatně izolované domky pro zahraniční dělníky, kde nemáte k dispozici dostatek soukromí a klidu.panorama Hradčan a Pražského hradu.jpg

Ubytování na okraji města je výhodné

Ubytovny Praha ubytovny-praha.net mohou být výhodně situovány na okraji našeho hlavního města, např. v čtvrti s názvem Černý Most. Přednosti spočívají především v dobrém spojení do centra a v menší zátěži turistickým ruchem, což oceníte zvláště v nočních hodinách. V tomto případě se jedná o lokalitu sídliště panelové zástavby Černý Most II, oproštěné od nočního života, který panuje v turisticky atraktivních zónách. Sídliště je svým způsobem anonymní, a tím pádem poklidné.
Blízkost nákupního centra – čilý ruch sice panuje v denních hodinách v nedalekém obchodním centru, jedná se ovšem o uzavřenou moderní budovu a veškeré dění se odehrává uvnitř. Můžete zde nakoupit počínaje potravinami a konče oděvy a průmyslovým zbožím, je zde k dispozici několik relaxačních center, kaváren a restaurací a dokonce i lékárna a pošta. Samozřejmostí jsou odstavná parkoviště a nabíjecí stanice pro elektromobily.
Spojení do centra metrem – pokud se budete chystat do centra hromadnou dopravou, nejvýhodnější spojení je metrem. Pražské metro je bezpečné a jedno z nejkomfortnějších v Evropě. Pochopitelně jej nelze srovnávat s podzemní dráhou v New Yorku a s tamní kriminalitou. Černý Most je zároveň konečná stanice trasy B, a pokud byste chtěli svůj pobyt něčím oživit, můžete využít i nástupní stanice autobusových linek Student Agency do Liberce. Pohodlný autobus vás tam dopraví zhruba za hodinu a máte celý den na prohlídku města, návštěvu Ještědu, botanické a zoologické zahrady, nebo třeba aquaparku Babylon. Žižkovský vysílač z Malé strany.jpg
Výhodné spojení autem – nedaleko odtud se nachází objezdový Pražský okruh D0, odkud můžete pohodlně vycestovat jakýmkoli směrem. Máte tedy přímé spojení s dálnicí D10 a D11 a samozřejmě i s nejvytíženější komunikací D1 do Brna a Bratislavy.