Každý zaměstnanec, když nastupuje do práce, tak dostane oblečení, které musí na pracovišti nosit. Teda ne úplně každý, ale každý, kdo pracuje například v obchodech, prostě ten zaměstnanec, který je na očích. Dostanou kalhoty (případně sukni), firemní košili https://www.promodarky.cz/kategorie/reklamni-textil/kosile/, svetr, pásek, vestu či sáčko. Většinou je někde všité logo firmy. Toto oblečení se objednává přes pracovní formulář, takže se někdy může stát, že na svoje oblečení budete nějakou dobu čekat. Některé takovéto oblečení můžete unosit i mimo pracoviště.

dvě zaměstnankyně

Když se Vám poštěstí a dostane se Vám možnosti povýšení a skutečně budete povýšeni, tak většinou dostanete i jiné oblečení, abyste se odlišily od ostatních zaměstnanců. V takovémto případě se většinou jedná o „vyšší oblečení“ jako je například firemní sako, jiný pásek ke kalhotám či jinak zdobenou košili.

Pokud se Vám oblečení poškodí nošením anebo při praní v pračce nějak jinak poškodí, tak je možnost o zažádání si dalších kousků. Další variantou je například i, že naberete na hmotnosti anebo naopak se váha velmi sníží a oblečení Vám opravdu viditelně není. Vždy požádejte svého zaměstnavatele, aby Vám oblečení co nejrychleji objednal.

recepce - zaměstnanci

Nejhorší kombinací v oblečení jsou takové, když je firma například růžová, takže si zvolí růžovou košili a klasické kalhoty. Do tohoto oblečení nacpou obra o velikosti dvou metrů a vahou 180 kg a má nabízet nějaký produkt. Ano, je skvělé, že pána nikdo jen tak nepřehlédne, ale díky tomuto zbarvení látky košile, která mu sedět opravdu nebude ubírá takové oblečení na serióznosti muže. Bohužel oblečení, které má reprezentovat firmu se často stává bodem úrazu. Oblečení musí opravdu sedět a pokud něco vypadá na člověku jako vosa na bonbonu, tak by se měl nadřízený sám ozvat a nějak upravit vzhled svého zaměstnance. Bude se tak zaměstnanec cítit lépe sám a ostatní zaměstnanci také.