Nejeden z nás to může znát z vlastní zkušenosti. V práci toho máme hodně, hodně starostí, mnoho úkolů, které se nám sypou na hlavu a všechno to před sebou táhneme. Potom přijdeme domů a čeká nás ještě starost o domácnost, o přípravu jídla pro rodinu, starost o úklid a večer padneme jako špalci do postele a chce se nám strašně spát, ale jak se nám to všechno honí hlavou, prostě a jednoduše nedokážeme pořádně zabrat a začínáme s přibývajícími léty trpět nespavostí. Řada z nás ale na tento problém nechce použít žádné medikamenty, to je přece jasné. Mohli bychom si na ně navyknout a co potom.

svatek levandule

Uklidňují účinky

A proto přicházíme s tipem, který vám může třeba i dlouhodobě s nespavostí pomoci. Vypěstujte si levanduli, usušte ji a dejte si ji do látkových pytlíčků a umístěte pod polštář. Říkáte si, že na tyto babské rady nejste, a nejste zrovna jejich příznivci? Poslyšte, pokud jste zatím nic nevyzkoušeli, tak to zkuste, vždyť to přece skoro nic nebude stát. A pokud nechcete si rovnou cpát pod polštář tuto vychytávku, obklopte se například levandulovými svíčkami a čichejte třeba v ložnici jejich nádhernou vůni.

welness karafa

Tato fialová svíčka navíc může zastat i roli hezkého bytového doplňku a máte hned dvojí využití. Nebo dokonce (to uvítá nejeden z nás) může zastat roli vhodného dárku, pokud třeba oslavence ještě tak dobře neznáte a jedná se tedy o ženu. Anebo to může být vhodným dárkem pro paní učitelky vašich dětí, které nechtějí přinést jenom kytičku, ale i nějakou milou drobnost k tomu. V případě, že se zrovna blíží vysvědčení, bude vám vytrhnut trn z paty. Nebo máte strýčka pro příští rok, až červen dosáhne svého konce a prázdniny budou na spadnutí, vy už od nynějška budete vědět, nebo si už můžete dokonce koupit tyto milé předměty do zásoby, ať máte nějaké dárečky přichystané, kdyby se náhodou stalo, že na někoho zapomenete, budete mít kam sáhnout. A to se určitě nejednou vyplatí, mluvím z vlastní zkušenosti.