Tak jak je v úvodníku tohoto článku uvedeno, nákup ready made společností, je nejrychlejší a nejbezpečnější cesta za svým podnikatelským snem. Když se člověk nad tím zamyslí, dojde k závěru, že nákup ready made společnosti bude asi také i nejlevnější způsob nabytí společnosti s ručením omezeným.

Náklady je třeba zvažovat

Jak jsem došel k tomuto závěru? Jednoduše. Napovědělo mi staré známé úsloví. Čas jsou peníze. Je rozdíl v tom, podepsat na Czech Pointu několik listin, a je rozdíl udělat vše, co zákon vyžaduje, při zakládání společnosti s ručením omezeným vlastními silami. Jen tato varianta je totiž nákladově levnější, než její nákup. Je levnější o provizi prodejce ready made společností. Jenže za jakou cenu?

Založení sro znamená učinit několik kroků. Získat Živnostenský list. Svolat a realizovat valnou hromadu, na které se určí pravidla fungování zakládané s. r. o. Připravit požadované zakládací listiny a nechat je ověřit u notáře. Zajít na finanční úřad a přihlásit novou sro k daním. A také zanést vše na Obchodní soud. K tomu všemu je třeba prozkoumat, zda vámi zakládaná společnost, respektive její název, nekoliduje a není podobný již fungujícímu sročku. Také je třeba v bance složit základní jmění.

No uznejte. Jak dlouho vám bude trvat, než vše vyřídíte, oběháte a napíšete? Na kolik si svůj čas ceníte? Je cena nabízené ready made vyšší, než to co byste vydělali za dobu, co budete zařizovat společnost s ručením omezeným vlastními silami? Myslím si, že ne. A pokud ano, asi vaše podnikání zrovna moc neponese.

Dobrá investice

Nákup společnosti u firmy realizující prodej firmy sro, je určitě výhodnou záležitostí. Kupujete firmu zaručeně nezatíženou nějakými závazky či úvěry z minulosti. Je čistá. A také nemá nijak negativně zatížené podnikatelské jméno. Takže můžete být v klidu a začít můžete s opravdu čistým štítem.