Každá svatba je oslavou, která se neobejde bez patřičného dárku pro ženicha a nevěstu, kteří do ní investovali nejen spoustu peněz, ale i času. Svatební dar je symbolem toho, poděkovat novomanželům za pozvání na jejich významný den a rovněž jich potěšit maličkostí, která by jich doprovázela na jejich společné cestě.
Co se tedy v současnosti považuje za vhodný svatební dar, který neurazí, ale naopak potěší nevěstu a ženich na maximum a splní jejich očekávání?
svatební dort

Materiální dary a služby

Kdysi byly hmatatelné dary tím jediným, co se na svatbách rozdávalo a přinášelo radost nejen z rozbalování, ale i z pohledu praktické stránky. Klasikou byly talíře, příbory, různé mísy, spotřebiče a vybavení do bytu/domu, které jim mělo zpočátku usnadnit jejich zařizování domova. Postupem času se však od těchto darů upustilo a v současnosti tuto volbu už málokdo praktikuje.
svatební dary
Moderní je podat svatební dar jako něco, co je opravdu účelové a nevěstě a ženichovi to pomůže kompenzovat jejich finanční ztráty.Jelikož mnoho párů žije spolu i roky před svatbou a domov mají zařízený už do detailů, mnohem více jich potěšíte tím, když jim jako dar nabídnete nějakou službu.
➔Na svatbě jim můžete zajistit třeba kapelu, která se postará o perfektní a současně noblesní zábavu – v průběhu celého večera.
➔Báječnou volbou bude i to, pokud se postaráte o část jménem fotografování. Najmout zkušeného a dobrého fotografa, který jim udělá nezapomenutelné snímky je něco, co se neodmítá.
➔O nic méně důležitou službou a darem současně, je postarat se o svatební dort. Můžete jim tedy nejen pomoci, ale poskytnout i překvapení v podobě úchvatného svatebního dortu, který bude jejich svatebním darem.
➔Zábavní program je něco, co má na starosti ženich a nevěsta v průběhu celého jejich slavnostního dne. Vy však můžete přijít s nápadem, vylepšit jejich den díky překvapení ve formě zábavy, na kterou nezapomenou. Únos nevěsty, taneční show nebo jakákoliv zábavní forma programu může být fantastickým darem, na který nezapomenou.
svatební fotograf

Peníze ovšem vedou

Pokud nechcete riskovat a zvažujete, jestli vašim darem novomanželé potěšíte, vsaďte raději na jistotu, která se nikdy neodmítá a přinese úsměv na tváři všem. Darovat jako svatební dar peníze, je nesmírně moderní a mnoho lidí už nad nějakým hmatatelným darem – ani neuvažuje.
A z pohledu ženicha a nevěsty je to největší pomoc a laskavost, jakou jim můžete dopřát, protože jimdarujete volnou ruku a svobodní volbu v tom, co si můžou koupit.