Chcete si zpestřit jídelníček a udělat něco pro své zdraví? Tak se pusťte do klíčení semínek! Je to snadné, rychlé a nenáročné na prostor i peníze.
Do klíčení semínek se může pustit opravdu každý, protože k takové činnosti není potřeba nic speciálního. Nemusíte mít ani kus půdy, ani balkón, ani žádné speciální pomůcky. Nezbytně budete potřebovat semínka na klíčení a hodit se vám jistě bude i vhodná nádoba na klíčení.

řeřicha

Ptáte se, co konkrétně by to mělo být? Ve specializovaných obchodech si můžete zakoupit ideální misku na klíčení anebo sklenici na klíčení semínek. Je to investice v řádu několika málo sto korun a jednoznačně se vám vyplatí, neboť vám celý proces značně usnadní. Ovšem pokud nechcete vydat ani korunu navíc, tak se obejdete i s obyčejnou domácí zavařovací sklenicí, které proděravíte víčko hřebíkem. Rozdíl je ovšem v tom, že se speciálními nakličovacími nádobami se vám bude mnohem lépe manipulovat, a také díky nim ušetříte spotřebu vody. V konečném důsledku tak můžete takovou investicí ještě ušetřit.

slunečnice

Jak takový proces klíčení semínek probíhá? V první řadě je třeba říct, že je to hračka. Stačí, když svá semínka ke klíčení propláchnete pod tekoucí vodou, vložíte je do nádoby na klíčení a zalijete dostatečným množstvím vody. Poté je nechejte několik hodin bobtnat. Délka namáčení závisí na konkrétním druhu rostliny, a jistě brzy zjistíte, jaký čas je optimální. Jakmile jsou semena dostatečně namočená, vodu slijte a ponechte je ve vlhku a na světle klíčit. Pro klíčení je ideální běžná pokojová teplota. Klíčící semena byste měli několikrát denně proplachovat čistou vodou, čímž zamezíte růstu bakterií a jiných nežádoucích mikroorganismů a odplavíte i opadávající semenné slupky. Jakmile klíčky dosáhnou dostatečné délky a vytvoří se na nich první dva lístky, vše je hotovo a můžete si na nich pochutnat.