Google sám o sobě je jedna z nejvíce navštěvovaných stránek na internetu. Mnoho z nás už jej dokonce mají jako domovskou stránku. Je provozovaný společnosti Google. Obrovský areál je přezdíván Googleplex. Od roku 2006 má oficiálně pobočku i u nás v Česku a to konkrétně v Praze. Navrhli jej dva muži a to Sergey Brin a Larry Page na Stanfordově univerzitě.

google

Vyhledávač je dobrý v tom, že datové struktury jsou provedeny tak, aby odezva byla co nejrychlejší, což je velmi výhodné, jelikož nemusíme dlouho na nic čekat. Funguje dokonce i jako kalkulátor, převodník, vyhledávač informací o hrách, hercích apod. Díky indexu dokumentů jsou uloženy informace o každé webové stránce. Hodně využívanou položkou je samozřejmě slovník. Obsahuje přes 14 miliónů slov, což je opravdu něco neskutečného. Hodně využívaný je i překladač, který je v provozu od roku 2007. Vždy se nám snaží nabídnout ten nejvhodnější překlad. Výhodou je, že si překládaný výraz můžeme dokonce i poslechnout. Samozřejmě umí také kromě různých webových stránek vyhledat i obrázky či inzeráty nebo jakékoliv nabídky online.

Současný Google je rozdělen do několika datacenter, které se nachází po celém světě. Taková centra mají jako vybavení nespočetně mnoho počítačů. Odhad je asi okolo 64 tisíc počítačů na všechny datacentra. Výhodou je velká spolehlivost, což znamená, že při poruše převezme jeho úlohu počítač jiný.
Mezi velmi oblíbené patří Google Apps. Jedná se o balíček, který obsahuje Gmail, kalendář, dokumenty apod.

Existuje také Google Chrome, který je považován za svobodný webový prohlížeč a je dostupný ke stažení již od roku 2008 a to dokonce ve 43 jazycích.
Mnoho z nás také navštěvuje i Google Maps. Jsou poskytovany zdarma a můžeme díky nim vidět mnoho ulic, cest, podniků a všeho možného po celém světě a to z pohodlí našeho domova.

prohlízeč

Samotný Google má mnoho služeb, které můžete využít či navštívit a určitě si zde každý najde něco, co mu bude vyhovovat.
Tak jako všechno i Google sklízí kritiku. Je velmi oblíbený a tak je na něj snášená obrovská kritika. Nejvíce se kritika zvýšila, když byl Google expandován do Číny, ale co se dá dělat. Všechno zlé je přece pro něco dobré