Sortiment zahrnující bazénové folie a plachty je v dnešní době již poměrně rozsáhlý. https://eshop.techneco.eu/Bazenove-folie-a-plachty.Bazénové folie a plachty mají různá použití. Tito pomocníci pomohou každému majiteli v provozu domácího zahradního bazénu po celý rok. Do této kategorie můžeme zařadit hned několik druhů výrobků:

Muž plavající pod hladinou v bazénu

  1. Solární plachty
  2. Krycí plachty
  3. Zazimovací plachty
  4. Geotextilie pod bazén

Instalace, provozování, průběh sezóny i úklid před zimou

Plachty a folie jsou produkty, které využijete během celého roku. Krycí plachty slouží k zakrytí hladiny. Zabraňují nečistotám, aby padaly do vody a dovnitř bazénu. Díky tomu si nemusíte dělat například v noci starosti s tím, že by vám na hladinu vody napadlo listí, poletující tráva, květy, chuchvalce prachu a pylu nebo hmyz. Voda zůstane čistší a vy se nemusíte tolik namáhat s vytahováním všech těchto drobných nečistot. Zamezuje také odpařování vody v noci nebo i přes den. Tyto vlastnosti má i solární typ. Ten je navíc obohacen o lepší přenos tepla ze slunečního svitu na vodní hladinu. Solární typy jsou k vytvořené tak, aby spolehlivě plnily tuto důležitou úlohu přenosu tepla ze slunečních paprsků na hladinu. Dalším typem je zazimovací.

ruka, která ukazuje prsem na hladinu vody a dotýká se jí

Používá se před zimou, když potřebujete před zimními měsíci bazén zazimovat. Ten se přikryje touto hustou a pevnou plachtou, která chrání vodu v bazénu v období zimy, kdy se bazén nepoužívá. Tyto folie nepotřebují žádnou velkou údržbu, mají vysokou hustotu a jsou pevné, aby vydržely všechny povětrnostní podmínky i velmi nízké teploty, klesající pod bod mrazu. A v neposlední řadě jsou zde produkty, kterým říkáme geotextilie. Už název napovídá, že mají něco společného se zemí díky předložce geo. Tyto produkty se dávají pod dno bazénu, aby chránily tenké dno bazénu před poškozením. Jakmile dáte geotextilii, bazénové folie je jako v bavlnce a chráněná před ostrými předměty v zemině, nebo před drny či škůdci. Geotextilie je totiž odolná vůči všem bakteriím a plísním a brání také prorůstání trávy na povrch.