Hra League of Legends nedávno ukázala, že se nechce věnovat jen žánru MOBA, ale i dalším. Uvedli totiž nový herní mód, který by ve hře měl zůstat již permanentně. Streameři se této hře začali věnovat na svých platformách a tím i učit ostatní lidi, kteří neví, o co se jedná. Princip hry je velice jednoduchý. Pokud jste hráli někdy Dotu 2 a zároveň znáte její herní mód „Auto chess“, tak máte velikou výhodu. Je to na podobném principu stavěné také. Bohužel nevím, jak tento mód vypadal v Dotě, proto to nebudu moci přirovnávat.
Dva ovladače
Tento mód má pár společných hrdinů s normální hrou. Nemá všechny ovšem všechny hry z League Of Legends.
Ze začátku se vy a dalších 7 lidí objevíte před „kolotočem“, kde vidíte hrdiny. Vyberete si jednoho, se kterým chcete začínat. Pokud je to vaše první hra, vyberte si asi podle vzhledu. Později pochopíte princip a budete také vědět, jaké hrdiny přesně vybírat.
Děti hrající na počítačí
Prvního hrdinu čeká první souboj proti malým poskokům, za které dostáváte buď herní měnu, nebo nějaké předměty na hrdiny. Herní měna jsou zlaťáky. Ty slouží k dalšímu nakupování hrdinů, zobrazení další nabídky v obchodu, nebo pro kupování zkušeností k získání dalšího levelu.
Na konci každého kola se vám zobrazí nová nabídka v obchodě ve spodní části obrazovky. Tam vidíte cenu různých hrdinů. Co vlastně chcete kupovat? Chcete určitě kupovat to, co již vlastníte. Proč? Pokud zkombinujete 3 stejné hrdiny, vytvoří se jeden stejný, mnohem lepší hrdina.
Po každém kole také získáte 2 zkušenosti. Za získané zkušenosti se vám po dosažení hranice odemkne další úroveň. To, jakou máte úroveň, určuje počet hrdinů dostupných na hracím poli.
Pokud hledáte nějakého konkrétního hrdinu, doporučuji si kupovat za 2 zlaťáky takzvaný „reroll“. Tím se zobrazí noví hrdinové v obchodě a může mezi nimi být právě ten, kterého zrovna hledáte. Důležitá je také souhra všech hrdinů a jejich úrovně. Úroveň zvyšujete právě tím, že zkombinujete 3 stejné hrdiny do jednoho.