Špatné zlozvyky se jistým způsobem dají tolerovat, pokud je nepřenášíme do zaměstnání. To bychom si pak přinejmenším mohli vyslechnout nějakou tu výtku od nadřízeného, případně by celá situace mohla mít ještě daleko horší průběh. Představme si nyní několik opravdu špatných zlozvyků, které do zaměstnání skutečně nepatří.
 pracovnice na pc
·         Upovídanost nebo časté klábosení s kolegy
Dobré vztahy na pracovišti jsou základ pro úspěšnou firmu. Velmi rychle se tak může stát, že se do práce těšíme právě na kolegy, které už postupem času bereme skoro jako členy naší rodiny. Často se ale může stát, že kancelář sdílíme s člověkem, který nezná míru a celý den nám vypráví o tom, co dělal o víkendu nebo co budou dnes dávat v televizi. Pokud se v popisu poznáváte i vy, vězte, že tento zdánlivě neškodný zlozvyk může časem vaší kariéře pěkně zavařit. Komunikace s kolegy je důležitá, ale všeho s mírou.
 
·         Bez mobilního telefonu ani ránu
Žádný šéf nechte ve svém týmu člověka, který se místo své práce bude věnovat mobilnímu telefonu. Jsme zvyklý telefon kontrolovat co hodinu při myšlence, že nám mohl někdo napsat nebo volat. Pokud není pro vaší práci telefon důležitý, raději ho na pár minut vypněte a věnujte se naplno své práci.
schůzka nad projektem
 
·         Záchodové „pauzy“
Každý ve svém okolí zná alespoň jednoho svého kolegu, který co každou půlhodinu navštěvuje toaletu. Na první pohled se to může zdát jako dobrý nápad, člověk si odpočine, protáhne si nohy a maličko si zvýší puls při cestě do schodů. Ovšem jako dobrý nápad už to nemusí brát nadřízený, který tento zlozvyk může ve výsledku vidět jako vrchol lenosti.   
 
·         Prokrastinace
Prokrastinace je jeden z nejznámějších a nejčastějších zlozvyků na pracovišti. Najednou se najde hned několik činností, které se mohou zdát daleko zábavnější, než je samotná práce. Je to zlozvyk, kterého se velmi špatně zbavuje.