Zjištění, že vaše dítě potřebuje doučování, je pro každého rodiče stres. A to zejména kvůli snaze najít dítěti toho nejkvalitnějšího doučovatele, který mu látku skutečně vysvětlí a se studiem efektivně pomůže. Protože část dětí, které doučování potřebují, se odjakživa velká napříč celým školstvím, od první třídy až po vysokou, spousta učitelů či studentů se doučování věnuje. V jejich velkém množství nemusí být snadné se zorientovat a vybrat ze všech nabídek tu nejkvalitnější.
znuděná holka
Jakých chyb se vyvarovat?
1)      Dejte na vzdělávací centra
Mnoho spolků a organizací, které se věnují mimoškolním aktivitám a vzdělávání, se doučováním zabývá. Protože každá z těchto firem velmi lpí na své pověsti a přízeň dětí a rodičů je to jediné, co má, obvykle dbá na kvalitu svých zaměstnanců. A pokud s nimi nejsou rodiče dlouhodobě spokojeni, najde si lepší.

2)      Chtějte vidět certifikáty
Pokud máte pocit, že vašemu dítěti bude více vyhovovat individuální přístup v prostředí domova, anebo chcete mít průběh hodin více pod kontrolou, sáhněte po někom, kdo může docházet do vašeho bytu. Ovšem pozor! Zkušenosti nejsou všechno. Dožadujte se doložitelných potvrzení o vzdělání, kurzech a dosažených jazykových úrovních. Mnoho doučovatelů angličtiny sází pouze na to, že ji měli na střední, to ovšem problémovým dětem nemusí stačit.
školní knihy
3)      Vyhledejte si reference
Jako u všech záležitostí na poli služeb, i u doučování se vyplatí najít si předchozí reference. Existuje mnoho portálu s katalogem doučovatelů, kde mají jejich žáci a rodiče žáků možnost doučovatele ohodnotit a připsat komentář. Nepodceňujte toto odvětví kantorské práce – pokud některou doučovatelku dvacet lidí chválí za milý a vstřícný přístup, bude to lepší volba než jiná, která má tři negativní hodnocení kvůli odříkání lekcí a odfláknutí domácích úkolů.
tužka s gumou
4)      Nenechte se zmást cenou
Spousta nadšených dobrovolníků doučuje téměř za almužnu a přitom jsou to skvělí učitelé. Na druhé straně spousta rádoby expertů si říká za doučování horentní sumy a vašemu dítěti nijak zásadně nepomůže, jen vás obere o pár tisíc, než vám dojde, že tudy cesta nevede. Respektujte cenu za kvalitně odvedenou práci, ale neberte požadovanou částku za záruku kvality.