Letošní zimní olympiáda vypukne v celé své slávě a jistě i kráse v jihokorejském Pchjongčchangu od 9. února do 25. února 2018.
Než propuknou boje o cenné kovy, čeká sportovce a hlavně diváky slavnostní zahájení. To se bude konat právě v pátek 9. února a všichni se těšíme na velkolepou podívanou. Nově vybudovaný stadion speciálně pro tuto příležitost bude jistě praskat ve švech.
olympijskými kruhy
Pod českou vlajkou se do Jižní Koreje chystá výprava s několika nadějemi na medaile. Martina Sáblíková a Eva Samková budou v nelehké pozici, jelikož budou obhajovat zlato z předchozích her. Věřme však, že se jim to podaří.
Kromě těchto zlatých medailistek je úspěch očekáván například od lyžařky a snowboardistky Ester Ledecké, skokana na lyžích Romana Koudelky nebo rychlobruslařky Karolíny Erbanové.
útok na brankáře
Velkou pozornost bude vzbuzovat i výprava biatlonistů, kteří sice budou bez největší hvězdy Gabriely Koukalové, ale jistě také předvedou, co je v jejich silách. Hokejoví fanoušci bezpochyby nezanevřou na naše borce, byť bez největších hvězd, které nemohou opustit právě probíhající sezonu v NHL, i tak budeme držet pěsti a s napětím sledovat všechny zápasy.
Na olympiádu se kromě našich sportovců chystají výpravy 83 různých národností. Bojovat o medaile se bude v celkem 102 disciplínách.  Na letošní olympiádě se představí také čtyři nové sporty, které dosud k vidění nebyly. Jedná se o snowboardový Big Air, který vystřídá paralelní slalom, v curlingu se nově utkají smíšené dvojice, v rychlobruslení nás jistě zaujme závod s hromadným startem, ve kterém třeba uvidíme české zastoupení a poslední novinkou je týmová soutěž lyžařů.
vítěz v lyžování
Ať už čeští sportovci uspějí, nebo nikoliv, přivezou medaile, nebo se pouze zúčastní, nebudeme jim to v žádném případě zazlívat. Pro ně samotné je olympiáda jistě velkým životním zážitkem a nervozita je zde mnohem větší, než na běžných závodech.
Důležitá je v každém případě zajímavá podívaná a v neposlední řadě také fair play. My si to u obrazovek jistě pořádně užijeme.