Celým názvem Ford Motor Company, což bývá právě zkráceně nazýváno Ford, je americkou nadnárodní korporací, která se zabývá výrobou automobilů. O jeho založení se zasloužili pánové Henry a Edsel Fordovi aneb otec se synem. Stalo se tak v Dearbonu, který se nachází na předměstí města Detroitu ve státě Michigan. Bylo tomu tak v roce 1903. Nicméně od počátku dvacátého století se společnost Ford s firmami General Motors a Chrysler stalo uskupením Detroitské trojky výrobců vozidel společnosti, které posléze vévodily americkému automobilovému trhu.
značka Ford
 
Česká pobočka firmy Ford Motor Company zabezpečuje dovoz a veškerou distribuci osobních i užitkových vozů značky Ford do České republiky. Centrála společnosti je v Praze. Zajímavostí je, že v roce 2006 některé kanceláře společnosti Ford byly přesunuty do Olomouce, kde je vykonáván českými administrativními pracovníky servis pro americkou společnost Ford Motor Company a její autorizované prodeje vozidel značky Ford.
ford mustang
 
Ford Ranger a jeho drsná varianta Raptor
 
Už v loňském roce byl tento pick-up avizován na americkém automobilovém veletrhu v Detroitu. Tento okouzlující krasavec se údajně prvně ukáže během letošního roku a bude tomu tak v Thajsku. Nečekejte však v rámci této nové a drsnější varianty Raptoru posílenou variantu, neboť pod kapotou vozidla bude agregát, jenž je dle Fordu jednak lehčí i výkonnější. Údajně se bude jednat o dvoulitrový naftový čtyřválec se dvěma turbodmychadly. Obdobně silný motor nabízí Volkswagen. U Fordu se tento motor nachází v Mondeu.
 
Jistá už je skutečnost, že poháněna budou všechna čtyři kola a to přes desetistupňový automat, který byl vyvinutý konkrétně firmami Ford a General Motors. Mnoho věcí zůstává ještě záhadou. Prozrazena byla desetistupňová převodovka a můžeme se těšit a očekávat celou řadu inovací v rámci zlepšení chování pick-upu na silnicích i v terénu. Automobilka Ford prohlašuje, že s touto výkonnou novinkou si řidič užije jízdu plnou adrenalinu.
 
Co ještě nabídne přiostřená alternativa pick-upu Ranger Raptor?
 
Model, který bude zcela vyladěn u Ford Performance. Představena bude dokonce jak americká, tak se dostane zároveň i k prezentaci evropské verze. Prioritou je, že se jedná o jeden z nejschopnějších a nejvýkonnějších středně velkých vozů v kategorii pic-up do terénu. Údajně se dočkáme lepší výbavy, efektivních terénních pneumatik a pochopitelně i interesantního designu. Předpokládá se, že tuhá zadní náprava bude vyměněna za klasická listová pera, což má vliv na lepší jízdní atribut.
 
Evropská verze se bude samozřejmě lišit od té americké. Už se ví, že evropský pick-up Raptor bude ošizen v oblasti motoru a tím bude pouze nový naftový dvoulitr, jenž bude napojen na desetistupňový automat. Na další detaily si musíme počkat.