Spousta skvělého jídla i pití, uvolněná atmosféra a skvělá zábava…to je to, co si budou pamatovat hosté z vaší party. Užijte si jí i jako hostitel, bude vám k tomu stačit správná příprava a trochu času.

oslava

Začněte plánovat dopředu i několik dní předem
Je jedno, jestli se jedná jenom o malou rodinnou oslavu nebo chcete pozvat své kamarády i široké příbuzenstvo, vždy budete mít jako hostitel s přípravami spoustu práce. Takže vše, co si připravíte dopředu, vám ve výsledku ušetří moře práce. Než se pustíte do samotných příprav, měli byste si uspořádat konečný seznam hostů. Pak se zamyslete, co dobrého chcete na večírku podávat. Jídla nakombinujte tak, aby chutnali jak dospělým, tak malým dětem. Myslete při svém výběru, jak na masožravce, tak vegetariány. Sestavte si nákupní seznam, kde zohledníte počet hostů a nakonec obstarejte vše potřebné. Zapomínat byste neměli ani na výzdobu, dejte přednost papírovému nádobí, které pak můžete snadno vyhodit. Pokud bude slavnost pokračovat i ve večerních hodinách, připravte si večerní osvětlení. Skvělou službu vám udělají louče nebo zahradní svíčky, pokud chcete svojí oslavu povýšit na vyšší úroveň, zvolte závěsná světýlka nebo lampiony.

narozeniny

Pohodlně na zahradě
Nezapomínejte ani na zázemí, které poskytne hostům vaše zahrada. Máte dostatek místa na sezení? Budete někde shánět zahradní nábytek nebo se spokojíte s několika dekami? Máte v záloze dostatek slunečníků? A pokud se nedej bože pokazí počasí, budou se moci hosté kde schovat? V ideální případě máte na zahradě dřevěný přístřešek, kam se dá schovat, pokud ne, tento problém mohou vyřešit nůžkové stany , které se dají často zapůjčit za velmi výhodné ceny. Pro zahřátí mějte v záloze i několik dek, aby se mohli zimomřivý hosté v případě potřeby zachumlat. Plánujete zahradní slavnost i pro děti, tak pro ně připravte dětský koutek, kde se jistě zabaví. Večer vás může obtěžovat nepříjemný hmyz, a proto byste měli být připraveni i na tuto možnost a opatřit si UV lampy nebo octovélapače.