Během menstruace se s našim tělem děje mnoho změn. Není výjimkou, že ženy trpí na poměrně silné bolesti v oblasti podbřišku, nebo trpí bolestmi hlavy, zad. Častá je také zvýšená únava a zvýšená citlivost vůči okolním podnětům. Může se tak stát, že vás rozpláče nebo rozesmutní nevinná reklama v televizi nebo taková drobnost, že se vám povede spálit večeři. Může za to neustále kolísající hladina hormonů, která menstruaci provází.

To nemluvíme o tom, že spoustu žen má během menstruace snížené sebevědomí. Vlivem hormonů se jim horší pleť, objevuje se akné, i když na něj třeba jindy vůbec netrpí. Tento stav se většinou po skončení měsíčního cyklu zase uklidní. Kromě toho, tělo před menstruací a v jejím počátku více zadržuje vodu, takže ženy mohou mít nadmuté břicho, oteklé končetiny a opuchy v obličeji. Rozhozené hormony se projeví i na jejich kvalitě vlasů. Mohou působit unaveně a více se mastit.

bolesti

I když se snažíte dodržovat zdravou stravu a dáváte si pozor na to co jíte, počítejte s tím, že spousta žen má před menstruací neovladatelné chutě na sladké a tučná jídla. Musíte mít pevnou vůli, abyste odolali. Ale pokud vám to pomůže na rozjitřenou psychiku, určitě není na škodu si dát pár čtverečků čokolády.

Jak vidíte, pro ženy toto rozhodně není jednoduché období. Měly byste se proto zaměřit hlavně sami na sebe a dopřát si během tohoto nelehkého období veškerou péči. Snažte se co nejvíce odpočívat, závažné a fyzicky náročné věci, pokud možno odsuňte na později. Udělejte si radost různými drobnostmi, snažte se chodit na čerstvý vzduch, dopřejte si relaxační koupel, zapalte si vonné svíčky, dejte si pleťovou masku a trochu se rozmazlete.

hygiena

Důležité je i to, abyste se během menstruace cítila pohodlně. K tomu vám pomůžou vhodně zvolené menstruační pomůcky. Každé ženě vyhovuje něco jiného, ale za velmi pohodlnou variantu se považují menstruační kalhotky. Pokud hledáte cenově přijatelnou variantu, menstruační kalhotky levně myfemini.cz seženete na tomto odkaze.