Hypotéka patří mezi nejoblíbenější úvěrové produkty vůbec, nabízí i nejvýhodnější podmínky a úrokovou sazbu. Se stále narůstajícími ceny nemovitostí a rostoucí inflací už na ní nedosáhne každý, jak tomu bývalo kdysi. Žadatel musí splnit povinné podmínky, které stanovuje Česká národní banka, navíc i další interní podmínky dané banky. Je proto pochopitelné, že spousta žádostí končí zamítnutím. Nejčastěji se jedná o žádosti tzv. rizikových žadatelů, kteří měli v minulosti problémy se splácením, patří do některé z rizikových skupin či zkrátka nemají dostatečný příjem na splácení. Od toho je tu banka, aby každou žádost individuálně posoudila a vyřkla ortel. Nesmíme ale zapomenout na nebankovní sektor, který je v posuzování žádostí přeci jenom shovívavější.

Podmínky hypotéky

Nebankovní společnosti jsou známá díky svým rychlým spotřebitelským úvěrům. Potřebujete půjčit peníze a pokud možno ihned? Žádný problém, přijďte si pro ně do některé z nebankovních institucí. Peníze dostanete většinou na ruku hned při podpisu smlouvy. Dáváte přednost raději sjednání online? I takovou možnost některé „nebankovky“ nabízí. Dokonce se můžete setkat i s tzv. krátkodobými půjčkami, kdy vám věřitel poskytne menší obnos peněz jen na několik málo dní, ale zcela bez úroku. Vrátíte tedy pouze jistinu, kterou jste si půjčili. No není to výhodné? Určitě ano, ale pozor! Tato půjčka je výhodná jenom za předpokladu, že jí dokážete včas splatit.

Předání peněz

V opačném případe naskakuje nehorázný úrok a penále za pozdní splacení. To může v konečném výsledku několikanásobně převýšit půjčenou částku. A nakonec tu máme i hypotéky, které nebankovní společnosti také nabízí. Konkrétně se jedná o americkou verzi, což je neúčelový dlouhodobý úvěr. Hypotéka bez příjmu je ideální variantou pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí dokládat výši svých příjmů.