Důležitým faktorem při výběru dovolené je nejen místo, ve kterém se chystáte volné chvíle strávit, ale rovněž způsob ubytování po dobu pobytu. Možností je několik a je jenom na vás, kterou si vyberete. Určitě se bude jinak rozhodovat dvojice mladých lidí. A jiné nároky bude mít rodina s malými dětmi. Pokud si nejste jisti, můžete nechat řešení na cestovní kanceláři, která vám vše potřebné zajistí. Nejen ubytování a dopravu, ale i způsob stravování po celou dobu pobytu. Jestli si ale chcete svoji dovolenou naplánovat sami, nabízí se nejčastěji tyto možnosti.

Šumavské lesy, hory a louky

Pod stanem

Strávit celou dovolenou pod stanem bývá obvyklým řešením mladých párů, které dávají přednost romantice. Tento způsob ubytování umožňuje nejen příznivé finanční řešení, ale i možnost potřebného přesunu do plánovaných míst bez nutnosti předchozí rezervace. Stan se dá využít nejen na dovolené v tuzemsku, kde je dostatečná síť kempů po celé republice. Ale i na trávení romantické dovolené u moře. Možnost jeho umístění poblíž pláže, s výhledem na mořskou hladinu, je nezapomenutelné.

dovolená u moře

V obytném karavanu

Pro rodiny s dětmi je ideálním řešením dovolená v obytném karavanu. Nejenže všem zajistí po celou dobu dovolené střechu nad hlavou. Ale současně vyřeší i dopravu. Kromě spacího prostoru bývají karavany vybaveny kuchyňským koutem, takže je možné si cestou i během pobytu připravovat vlastní stravu. Což přivítají všichni rodiče malých dětí. Sprchovací kout a mobilní toaleta rovněž přispěje k cestovní pohodě. Karavany se po příjezdu na předem zvolené místo dají připojit nejen k elektrické síti, ale využít mohou i přípojku na vodu. Což ocení všichni účastníci dovolené.

V hotelu

Zvolíte-li ubytování v hotelu, budete mít po celou dobu pobytu zajištěn komfort. V podobě denně uklizeného pokoje, čistě povlečenými postelemi, možností sprchování v koupelně, která je součástí vašeho pokoje. Či používání vlastního WC. Rovněž o stravu se nebudete muset starat. Hotelové restaurace jsou na své návštěvníky dokonale připraveny. Obzvláště, pokud si objednáte pobyt all-inclusive. To si opravdu užijete bezstarostnou dovolenou.