Koupit hezký kousek oblečení, který vám dokonale sedne, cena je přijatelná a z nákupu budete mít radost je opravdová alchymie. Schválně kolikrát se vám už stalo, že jste si domu přinesla nový svetřík, triko nebo kalhoty a pak po prvním vynesení zůstaly smutně ležet na dně skříně? Najednou zjistíte, že v kalhotách se nemůžete ani najíst, neb by vám prasknul zip, tričko vám padá z ramene a svetřík byl tak drahý, že si ho schováváte na speciální příležitosti.

Odteď tedy jinak. Zkuste se takovýmto unáhleným nebo neuváženým nákupům vyhnout. Za a) vás to jistě stojí dost peněz a za b) oblečení, které nenosíte se nebezpečně kupí v šatní skříni. Co ale udělat, abyste se trefila do černého a koupila ten TOP kousek? Známe tajemství módních poradců.

žena

1) správná nálada

nic nemůže jít přes moc a to ani nákupy nových hadříků. Pokud budete naštvaná na partnera nebo smutná, že je vaše dítko opět nemocné, nákupy si neužijete, uspěcháte je a pravděpodobně si odnesete ne úplně fajn kousek. Na nákupy vyrazte, až budete mít dobrou náladu, uvolněnou a myšlenky vás nebudou rozptylovat.

2) čas a zase čas

Na nákupy oblečení musíte mít dostatek času. Ono totiž zkoušení v kabince něco zabere. Takže jestli vyrazíte během pauzy na oběd, věřte, že spěch nebude hrát ve váš prospěch.

žena

3) plná peněženka

Dopředu si připravte obnos, který jste ochotna za nové kousky utratit. Jestliže se zrovna nenacházíte v dobré ekonomické situaci, nákupy klidně o chvíli odložte. Ono vědomí, že máte v peněžence 300Kč a potřebujete za to novou košili do práce a náušnice, vám moc na optimismu nepřidá. 

4) v kabince nespěchejte

S pár kousky jste už ve zkušební kabince. V novém oblečení se tedy projděte, sedněte si a hlavně nespěchejte. Dobře prozkoumejte materiál, barvu a v hlavě daný kousek kombinujte s kousky, které máte doma. Zapadá do vašeho stylu?