Kdo jednou navštívil tato místa, tak si pochvaluje, jaká zde panuje atmosféra. Starobylé pagody, doprava, která zde tak intenzivně pulsuje, že se člověk až diví, že se nestane žádná dopravní nehoda. Lidé jsou zde přátelští a navíc zde máme možnost vychutnat si rozmanitost jejich světové kuchyně. V Hanoji se dá zažít skutečné dobrodružství a obdivovat celkový život místních obyvatel. A klidně můžeme začít hned ráno, kdy se Vietnamci sejdou u jezera Hoan Kiem, kde si udělají takovou ranní rozcvičku, jedná se o tradiční tai-či. A je skutečně na co se dívat. Po takovém cvičení vyhládne a tak je čas na vydatnou polévku, která se podává na snídani a je to známá pho bo. Základem je vždy hovězí vývar, který se vaří několik hodin a poté různé přísady koření, bylinek, zeleniny a rybí omáčka. Podle různých oblastí se může složení lišit, není vždy stejná.

hano

Fascinující uličky

Je až neuvěřitelné, kolik lidí se zde pohybuje na skútrech, je to snad doslova hlavě na hlavě, nicméně za návštěvu rozhodně stojí Stará čtvrť, kde ovšem můžeme strávit i několik hodin, je zde totiž bezpočet stánků, ale i zajímavých zákoutí. Bydlení zde většinou spočívá v tom, že součástí domu, kde obyvatelé žijí, je obchůdek se zbožím, případně nějaká jídelna atd. Nikdo ale nikam nijak nespěchá a také zde není nijak stanovená provozní doba. Přirozeně lze zde také obdivovat přírodní krásy a památky.

vietnamské letadlo

Drahý a nedosažitelný výlet?

Je pravdou, že zrovna cesta je trochu náročnější jak na čas, tak na finance, ale na druhou stranu je to neskutečný cestovatelský zážitek. Navíc, když si lze pořídit letenky levně Levné letenky, kdy cesta nebude tak nákladná a navíc se dá letět i se známou leteckou společností. Přirozeně naším cílem nemusí být zrovna Vietnam, ale i jiná země, kam se například již dlouho toužíme podívat. Veškeré informace o letu, ceně a dalších potřebných náležitostech získáme jednoduše online. Tímto způsobem si může i vše zařídit z pohodlí svého domova a prožít tak velmi pěknou rodinnou dovolenou.